Szkolenia samochodowe

Zapisz się

Szkolenie samochodowe – OSK Lipski

Szkolenia samochodowe są przeznaczone dla kierowców, którzy potrzebują dodatkowego wsparcia, by poczuć się pewnie za kierownicą. Jeżeli chcesz nauczyć się jazdy w trudniejszych warunkach, to rozwiązanie Ci w tym pomoże. Szkolenie samochodowe to przede wszystkim wsparcie profesjonalnych instruktorów, którzy pomogą Ci odnaleźć się w każdej sytuacji. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat szkolenia samochodowego, skontaktuj się z nami.

Szkolenie samochodowe – jakie wybrać?

W naszej ofercie znajdują się dwa szkolenia samochodowe, które pomogą Ci udoskonalić technikę jazdy. Dzięki temu będziesz w stanie lepiej zadbać o bezpieczeństwo swoje, bliskich oraz innych uczestników ruchu drogowego. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na temat szkoleń dostępnych w ofercie.

Kurs na płycie poślizgowej

Kurs na płycie poślizgowej – szkolenie samochodowe, które pomoże Ci w wyćwiczeniu odpowiednich zachowań i odruchów na śliskiej nawierzchni. Dzięki temu nauczysz się omijać przeszkody, bezpiecznie hamować, podejmować szybkie decyzje w trudnych warunkach. Kurs na płycie poślizgowej sprawdzi się w przypadku doświadczonych kierowców posiadających prawo jazdy!

Plan kursu na płycie antypoślizgowej w OSK Lipski obejmuje:

  • Ustawienie prawidłowej pozycji za kierownicą i jej wpływ na bezpieczeństwo prowadzenia samochodu;
  • Prawidłowe operowanie kołem kierownicy - skręt manewrowy, szosowy i awaryjny;
  • Hamowanie awaryjne w zakręcie z systemem ABS i ESP na śliskiej nawierzchni;
  • Hamowanie awaryjne na wprost z systemem ABS i wpływ prędkości na długość drogi zatrzymania na śliskiej nawierzchni;
  • Omijanie przeszkody podczas jazdy z różną prędkością i pojawienia się poślizgu nad- i podsterownego;
  • Kursant po zakończeniu kursu wie, jak nie doprowadzić do poślizgu i sytuacji niebezpiecznych.
Jazda defensywna

Jazda defensywna – szkolenia, które mają na celu osiągnięcie maksymalnego bezpieczeństwa jazdy. Ten kurs jest przeznaczony dla doświadczonych kierowców, którzy posiadają już prawo jazdy. Przy pomocy instruktorów nauczysz się prawidłowo obserwować drogę, przewidywać pewne sytuacje, a następnie wprowadzać działania mające na celu uniknięcie niebezpiecznych wydarzeń. Kursanci dowiedzą się, jak kontrolować i dostosować prędkość do warunków, a także osiągnąć odpowiednią pozycję pojazdu. Kurs jazdy defensywnej to rozwiązanie, które pomoże Ci podejmować świadome decyzje na drodze.


Jednym z elementów szkolenia jazdy defensywnej jest ecodriving.