Kurs na prawo jazdy kat. B

Zapisz się
Kurs kat. B rozpoczyna się 28.02.2024 r.

Kursy na prawo jazdy kat. B – OSK Lipski

Do jednego z z najważniejszych wydarzeń, które dla wielu osób oznacza wejście w dorosłość, należy przystąpienie do kursu na prawo jazdy B. Szkolenie możesz rozpocząć trzy miesiące przed ukończeniem 18. roku życia.
Dlaczego warto wybrać kursy na prawo jazdy kat. B w OSK Lipski? Na tle innych szkół wyróżnia nas przede wszystkim posiadanie największego, dobrze oświetlonego placu manewrowego. Zapewniamy swoim kursantom nowoczesną flotę samochodową oraz doskonałe warunki nauki jazdy. Jeżeli zdecydujesz się na kurs prawo jazdy kat. B w OSK Lipski, zyskasz coś więcej niż standardowe szkolenie.

Nasi instruktorzy posiadają również uprawnienia do prowadzenia szkoleń z techniki jazdy, co zapewnia kursantom kompleksowe przygotowanie do samodzielnego, świadomego, odpowiedzialnego i bezpiecznego kierowania. Kursy na prawo jazdy kat. B w OSK Lipski to doskonały wybór dla osób, które chcą nauczyć się, jak być dobrym kierowcą!

Lider wśród szkół jazdy w powiecie puławskim

Nasza szkoła, to również jedna z najlepszych w województwie lubelskim, co potwierdza wyróżnienie przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie. Otrzymaliśmy, jako jedyni w powiecie, statuetki za bycie liderem w zdawalności na kat. B oraz za przeszkolenie największej ilości kursantów w powiecie puławskim!

Symulatory wzmocnią Twoje umiejętności, czyli kompleksowy kurs na prawo jazdy kat. B w OSK Lipski

Chcemy przygotować naszych kursantów do jazdy w każdych warunkach, dlatego wprowadzamy również zajęcia na symulatorach oraz płycie poślizgowej. Nauczymy Cię, jak jeździć bezpiecznie, unikać poślizgu i niebezpiecznych sytuacji na drodze. Pokażemy, jak działają systemy bezpieczeństwa w nowoczesnych samochodach. Wskażemy prawidłowe zachowania na drodze w sytuacjach zagrożenia. To wszystko obejmuje nasz kurs na prawo jazdy kat. B!

Kurs kategorii B w OSK Lipski to możliwość wzięcia udziału w zajęciach na takich urządzeniach jak:

 • Symulator dachowania, który pozwoli Ci wyobrazić sobie i uświadomić, jak ważne dla bezpieczeństwa jest prawidłowe zapięcie pasów. Zobaczysz, jak przemieszczają się niezabezpieczone przedmioty podczas wypadku i co dzieje się w tym momencie z Twoim ciałem.
 • Symulator zderzeń pomoże Ci zrozumieć, jakie siły działają na człowieka podczas uderzenia przy różnych prędkościach.
 • Symulator poduszki powietrznej przedstawia działanie tego systemu bezpieczeństwa. Zobaczysz, z jaką prędkością otwiera się poduszka i jak chroni głowę oraz kręgosłup.
 • Waga przeciążeniowa uświadomi Ci, jak zmienia się waga człowieka przy różnych prędkościach. Dzięki niej wyobrazisz sobie, jakie przeciążenia działają na nasze ciało.
 • Refleksomierz uświadamia, jak ważna jest psychomotoryka podczas kierowania pojazdami.
 • Symulator zmiany koła i zakładania łańcuchów przeciwpoślizgowych pomoże Ci opanować zasady podstawowych czynności, które pomogą wyjść z podbramkowych sytuacji.
Zapisz się

Na nasze kursy na prawo jazdy kat. B zapraszamy:

 • Każdego, kto chce czuć się pewnie za kierownicą i chce rozpocząć swoją przygodę z kierowaniem,
 • Osoby mające prawo jazdy, ale niejeżdżące,
 • Osoby, które rozpoczęły kurs kategorii B, ale z jakiegoś powodu go przerwały,
 • Na nasze kursy zapraszamy również młode mamy, ponieważ dopasowujemy kurs indywidualnie do potrzeb każdego klienta! Nauczymy Cię bezpiecznej jazdy, montowania fotelików dziecięcych i przekażemy inne niezbędne informacje pozwalające na bezpieczną jazdę z pociechami w samochodzie,
 • Dodatkowo zapewnimy odpowiednie przygotowanie kobietom w średnim wieku, które mają obawy przed jazdą w ruchu drogowym, wątpliwości czy uda im się zdać egzamin i wiele innych.
 • Zaufaj nam – zarazimy Cię pasją, pokonamy wspólnie Twoje lęki i nauczymy, jak być dobrym kierowcą!

Dlatego podkreślamy, że nasza oferta obejmuje kursy dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta! Zawsze zaznaczamy naszym kursantom, że otrzymanie uprawnień do prowadzenia pojazdami kat. B to dopiero początek. Dlatego warto zwrócić uwagę również na ofertę doskonalenia technik jazdy.

Szkolenie z techniki jazdy

Kursy na prawo jazdy kat. B nadają podstawowe uprawnienia do poruszania się na drodze pojazdami mechanicznymi. Dzięki niemu otrzymasz upoważnienie do kierowania samochodami osobowymi. Prawo jazdy kat. B umożliwia poruszanie się:

 • pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony – z wyjątkiem autobusu i motocyklu,
 • zespołem pojazdów złożonym z pojazdu wymienionego powyżej oraz przyczepy lekkiej,
 • zespołem pojazdów złożonym z pojazdu wymienionego w pierwszym punkcie oraz przyczepy innej niż lekka, jeżeli łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu nie przekracza 4 250 kg. Należy zwrócić uwagę na to, że jest to możliwe, kiedy kursant zdał część praktyczną egzaminu państwowego, potwierdzoną wpisem do prawa jazdy,
 • pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM.
Skontaktuj się

Kursy prawa jazdy kat. B - dla kogo i co obejmują?

Kursy prawa jazdy kat. B są dla osób, które ukończyły co najmniej 18 lat. Najmłodsi kursanci mogą rozpocząć szkolenie 3 miesiące przed pełnoletnością. Jeżeli zdecydujesz się na kurs prawo jazdy B w OSK Lipski, otrzymasz kompleksową opiekę profesjonalnych instruktorów. Nasz ośrodek wyróżnia się jedną z najwyższych zdawalności w województwie lubelskim. Każdy kursant może wybrać jeden z trzech wariantów kursów prawa jazdy kat. B. Ile kosztuje kurs prawa jazdy kat. B?

Kurs podstawowy

Kurs można odbyć na dwa sposoby:
1. Eksternistycznie - czyli bez zajęć teoretycznych, w tym kursie nie uczestniczysz w wykładach, tylko samodzielnie przygotowujesz się do państwowego egzaminu teoretycznego, za pomocą otrzymanych od nas materiałów dydaktycznych. Rozpoczęcie zajęć praktycznych uwarunkowane jest zdaniem państwowego egzaminu teoretycznego.

2. Tradycyjnie - kurs rozpoczyna się zajęciami teoretycznymi w liczbie 30 h. Podczas teorii otrzymasz wsparcie trzech doświadczonych instruktorów. Dzięki nim zrozumiesz zasady ruchu drogowego, a to pozwoli Ci na lepsze postępy podczas zajęć praktycznych.

Druga część to 30 godzin zajęć praktycznych. Szkolimy swoich kursantów według autorskiej metody Tracking Progress Methodology. Dzięki temu będziesz miał świadomość postępów na każdym etapie kursu. W samochodach znajduje się system FDA, który odnotowuje parametry takie jak: trasa, godzina rozpoczęcia i zakończenia lekcji, interwencje instruktora, prędkość. Dzięki temu każdy kursant może prześledzić swoje błędy. Ten etap trwa od 1,5 do 2 miesięcy.

Kurs przyspieszony

Kurs przyspieszony – jest przeznaczony dla osób, którym zależy na szybkiej realizacji kursu. Istnieje taka możliwość dzięki zajęciom teoretycznym w podstawowej wersji lub samodzielnym przygotowaniu się do egzaminu w domu.Zajęcia praktyczne trwają około 3 tygodnie. W takim przypadku kurs prawo jazdy B jest realizowany tak, by instruktor w 100% mógł dopasować terminy jazdy do potrzeb kursanta.

Kurs rozszerzony

Kurs rozszerzony – obejmuje zajęcia teoretyczne w wersji takiej jak w przypadku kursu podstawowego. Różnica pojawia się w przypadku zajęć praktycznych. Jeżeli kursant zdecyduje się na wersję rozszerzoną, jazdy trwają 40 godzin. Ten pakiet szkolenia kat. B będzie idealny dla osób w wieku 40+, które wcześniej nie jeździły samochodem.

Kursy prawa jazdy dla osób niepełnosprawnych

Kurs prawa jazdy dla osób niepełnosprawnych to specjalna oferta, która uwzględnia indywidualne potrzeby kursantów. Zdajemy sobie sprawę z tego, że możliwość prowadzenia samochodów osobowych ułatwia codzienne funkcjonowanie. Dlatego w naszej ofercie uwzględniliśmy również kurs prawa jazdy dla osób niepełnosprawnych.