Kurs na prawo jazdy kat. B+E

Zapisz się

Kurs na prawo jazdy kat. B+E w OSK Lipski

Jeżeli zastanawiasz się, jaki kurs wybrać, by zdobyć uprawnienia do prowadzenia samochodu osobowego z przyczepą, kurs na prawo jazdy kat. B+E będzie dobrym wyborem. Dzięki nam opanujesz zarówno wiedzę teoretyczną, jak i umiejętności praktyczne. Nauczymy Cię, jak bezpiecznie, odpowiedzialnie oraz świadomie kierować zespołem pojazdów. Sprawdź ofertę na kurs B+E w OSK Lipski!

Kurs B+E obejmuje uprawnienia do kierowania następującymi pojazdami:

  • Prawo jazdy kategoria B+E uprawnia do kierowania zespołem pojazdów składającym się z pojazdu o masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t (kat. B) oraz przyczepy, której rmc nie przekracza rmc samochodu osobowego.
  • Dopuszcza się również możliwość holowania przyczepy z hamulcem najazdowym o masie całkowitej mniejszej niż 750 kg.
  • Kurs B+E sprawdzi się również w przypadku osób prowadzących ciągnik rolniczy lub pojazd wolnobieżny z przyczepą lub przyczepami.
  • Zespół pojazdów może składać się maksymalnie z trzech pojazdów.
  • Jeżeli posiadasz prawo jazdy kat. B i C+E lub B i D+E, nie musisz realizować dodatkowo kursu B+E.

Jeżeli chcesz uczyć się jeździć od najlepszych, OSK Lipski to dobry wybór. Potwierdzeniem tych słów są informacje o zdawalności na poziomie nawet 75%. Decydując się na kurs B+E. otrzymasz kompleksowe przygotowanie praktyczne. Możesz być pewny, że dzięki nam nauczysz się bezpiecznej, świadomej i odpowiedzialnej jazdy. Jeżeli chcesz czerpać wiedzę i umiejętności od najlepszych, zapraszamy do OSK Lipski. Kurs na prawo jazdy B+E nie wymaga dodatkowego kursu w pełnym wymiarze jak w przypadku kategorii B. Musisz jedynie zdać dodatkowy egzamin państwowy.

Sprawdź cennik

Kurs na prawo jazdy B+E – dla kogo i co obejmuje?

Kurs na prawo jazdy B+E jest przeznaczony dla osób, które chcą nauczyć się kierowania zespołem pojazdów – samochód osobowy z przyczepą. Kryteria, jakie musi spełniać kandydat, są takie same jak w przypadku kategorii B. Na kurs B+E mogą zapisać się:

  • osoby, które mają co najmniej 17 lat i 9 miesięcy,
  • kursanci w dowolnym wieku, którzy chcą mieć uprawnienia konieczne do prowadzenia samochodem osobowym z przyczepą.

Co ważne, kurs na prawo jazdy kategoria B+E obejmuje 15 godzin zajęć praktycznych. Nie musisz dodatkowo realizować części teoretycznej. Warunkiem otrzymania uprawnień do prowadzenia zespołem pojazdów jest otrzymanie pozytywnego wyniku z praktycznego egzaminu państwowego.

Możesz również skorzystać z kursu przyspieszonego, co wiąże się z wyższą opłatą. W zamian otrzymasz możliwość realizacji szkolenia priorytetowo. Nasi instruktorzy zadbają o to, byś jak najszybciej, ale równie skutecznie zrealizował plan kursu. Skontaktuj się z nami, zapytaj o szczegóły i ustalmy wspólnie terminy lekcji.