QA: Kurs na prawo jazdy B – cena, przebieg kursu na prawo jazdy B
Zapisy on-line Zaufane opinie

QA: Kurs na prawo jazdy B – cena, przebieg kursu na prawo jazdy B i ile trwa kurs na prawo jazdy B

Zastanawiasz się nad zrobieniem kursu na prawo jazdy B? Nie wiesz, jaką szkołę wybrać? Masz wątpliwości, czy to odpowiedni moment na zapisanie się na kurs? Mamy dla Ciebie najważniejsze informacje na temat przebiegu oraz czasu trwania kursu na prawo jazdy B, które pomogą Ci w podjęciu decyzji. 

 

Spis treści:

 

Kurs na prawo jazdy B – Puławy

Symboliczny moment przejścia z okresu dzieciństwa do dorosłości to dzień 18. urodzin. Jest to czas przepełniony motywacją, radością, pozytywnymi myślami. Przygotowujesz się pewnie na nowe wyzwania? Jednym z nich może być bez wątpienia zapisanie się na kurs na prawo jazdy B w Puławach oraz zdobycie uprawnień do prowadzenia samochodów osobowych.

Kurs na prawo jazdy B w Puławach możesz zrealizować bez problemu w naszej szkole nauki jazdy Lipski. Nasi instruktorzy zapewnią Ci niezbędne wsparcie oraz nauczą, jak być dobrym kierowcą. Wiemy, że wybór kursu na prawo jazdy B oraz OSK to ważne decyzje, które wpłyną na jakość Twoich przyszłych umiejętności. Dlatego warto zdecydować się na szkolenie, kiedy mamy pewność, że poświęcimy zajęciom należną uwagę.

Czy kurs na prawo jazdy B jest przeznaczony tylko dla młodych osób? Tak naprawdę możesz zapisać się na zajęcia w dowolnym czasie. Jeżeli już dawno masz za sobą 18. urodziny, nadal możesz zapisać się na kurs prawo jazdy B. Jedynym warunkiem dotyczącym wieku jest konieczność ukończenia co najmniej 17 lat i 9 miesięcy w momencie rozpoczęcia szkolenia.

 

Sprawdź szczegółowe informacje na temat oferty: kurs na prawo jazdy kat. B w Puławach!

 

Kurs na prawo jazdy kat. B

 

Jakie uprawnienia zapewnia prawo jazdy B?

Kurs prawo jazdy B przygotuje Cię do kierowania samochodami osobowymi. Oznacza to, że po zakończeniu szkolenia oraz zdaniu egzaminu na prawo jazdy będziesz mógł kierować:

 • samochodem osobowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3.5 tony,
 • samochodem osobowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3.5 tony z lekką przyczepą – dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów nie może przekraczać 4250 kg,
 • motorowerem, czyli pojazdem dwu– lub trójkołowym z silnikiem spalinowym o pojemności skokowej do 50 cm3 lub elektrycznym o mocy nie większej niż 4 kW oraz maksymalnej prędkości wynoszącej 45 km/h,
 • czterokołowcem lekkim, czyli pojazdem o masie własnej nie większej niż 350 kg, którego maksymalna prędkość jazdy wynosi 45 km/h,
 • ciągnikiem rolniczym, pojazdem wolnobieżnym oraz zespołem złożonym z tego pojazdu i przyczepy lekkiej (do 750 kg).

 

Przebieg kursu na prawo jazdy B – teoria i praktyka

Przebieg kursu na prawo jazdy B jest jasno określony w obowiązującej ustawie z dnia 5 stycznia 2011 roku o kierujących pojazdami. Zgodnie z przepisami, musisz ukończyć szkolenie z zakresu teorii oraz praktyki. Przebieg kursu na prawo jazdy B powinien wyglądać następująco:

 • Na pierwszym etapie czekają Cię zajęcia teoretyczne w wymiarze 30 godzin. Dlaczego teoria jest tak ważna? Dzięki niej zdobędziesz niezbędną wiedzę o przepisach, zrozumiesz zasady ruchu drogowego, poznasz swoje prawa i obowiązki, a także będziesz mógł podejść do zajęć praktycznych jako świadomy kandydat na kierowcę.
 • Przebieg kursu na prawo jazdy B obejmuje również 4 godziny zajęć z pierwszej pomocy w formie wykładów oraz praktyki. Po ukończeniu tej części szkolenia w OSK Lipski otrzymasz specjalny certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę i umiejętności.
 • Na trzecim etapie odbywają się zajęcia praktyczne, czyli to, na co czekają najbardziej wszyscy kursanci. Minimalny wymiar szkolenia praktycznego wynosi 30 godzin jazd z instruktorem.

Ukończenie każdego z tych etapów daje Ci przepustkę do podejścia do egzaminu państwowego. Musisz jednak pamiętać, że przebieg kursu na prawo jazdy B obejmuje również egzaminy wewnętrzne, które pozwalają na weryfikację poziomu umiejętności. Dzięki testom w OSK dowiesz się, czy jesteś gotowy na ostateczne egzaminy w WORD.

 

Ile trwa kurs na prawo jazdy B?

Jeżeli zastanawiasz się, czy wybrałeś odpowiedni moment na realizację szkolenia, powinieneś wiedzieć przede wszystkim, ile trwa kurs na prawo jazdy B. Powyżej znajdziesz odpowiedź na pytanie, w jakim wymiarze godzinowym muszą odbyć się zajęcia. Czas trwania kursu na prawo jazdy B różni się jednak w zależności od liczby kursantów oraz dyspozycyjności instruktorów.

Warto podkreślić, że duże znaczenie ma również Twoja dostępność. Jeżeli nie znajdziesz czasu na zajęcia praktyczne z instruktorem, kurs będzie się przedłużał, a ty nie podejdziesz do egzaminu w przewidywanym na początku terminie. Dlatego tak ważna jest również Twoja dyspozycyjność.

Ile trwa kurs na prawo jazdy B w OSK Lipski? Wiemy już, od czego zależy płynne przejście przez całe szkolenie. Jeżeli Twoja dostępność nie zawiedzie, przewidywany czas trwania kursu na prawo jazdy B wynosi:

 • 2 tygodnie w przypadku zajęć teoretycznych oraz
 • 1,5 do 2 miesięcy w przypadku jazd szkoleniowych z instruktorem.

Jeżeli zaczniesz więc szkolenie na prawo jazdy B w wieku 17 lat i 9 miesięcy, w dniu 18. urodzin będziesz przygotowany do egzaminu państwowego w WORD.

Możesz również przystąpić do kursu przyspieszonego. To idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na szybkim ukończeniu szkolenia oraz przystąpieniu do egzaminu państwowego. W takim przypadku przygotowujesz się samodzielnie do egzaminu teoretycznego. Z kolei zajęcia praktyczne trwają około 3 tygodnie.

Dodatkowo możesz skorzystać z kursu na prawo jazdy B w wersji rozszerzonej. W tym przypadku zwiększa się wymiar zajęć praktycznych do 40 godzin. Takie rozwiązanie może sprawdzić się szczególnie w przypadku osób w wieku 40+, które dotychczas nie jeździły samochodem.

 

Koszt kursu na prawo jazdy B w Puławach

Dla wielu osób przeszkodą w realizacji kursu na prawo jazdy B jest budżet. Dlatego oferujemy naszym kursantom możliwość rozłożenia płatności na raty. Ile wynosi koszt kursu na prawo jazdy B w Puławach w OSK Lipski? Wiele zależy od tego, jaką wersję szkolenia wybierzesz. Do dyspozycji masz trzy rozwiązania.  Koszt kursu na prawo jazdy B w Puławach w OSK Lipski znajdziesz w zakładce Cennik OSK Lipski!

 

Zapisz się na kurs na prawo jazdy B w OSK Lipski-Puławy

W OSK Lipski szkolimy naszych kursantów do jazdy w każdych warunkach. Dlatego w też w naszej ofercie pojawiają się zajęcia na symulatorach oraz płycie poślizgowej. Dzięki nim kursant ma okazję do bezpośredniego kontaktu z zagrożeniem. Nauczymy Cię, jak jeździć bezpiecznie i uniknąć niebezpiecznych sytuacji na drodze. W naszej ofercie znajdują się między innymi:

 • symulator dachowania,
 • symulator zderzeń,
 • waga przeciążeniowa,
 • symulator poduszki powietrznej,
 • refleksomierz,
 • symulator zmiany koła i zakładania łańcuchów.

 

Zapisz się