Kurs na prawo jazdy AM

Zapisz się

Kursy na prawo jazdy AM – OSK Lipski

Kurs na prawo jazdy AM to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z jednośladami wyposażonymi w silnik lub lekkimi pojazdami czterokołowymi.

Kategoria AM prawo jazdy umożliwia kierowanie:

  • Motorowerem, czyli pojazdem dwu- lub trójkołowym z silnikiem spalinowym o pojemności skokowej do 50 cm3 lub elektrycznym o mocy nie większej niż 4 kW oraz maksymalnej prędkości wynoszącej 45 km/h,
  • Czterokołowcem lekkim, czyli pojazdem o masie własnej nie większej niż 350 kg, którego maksymalna prędkość jazdy wynosi 45 km/h.

Cały kurs poprowadzą doświadczeni instruktorzy nauki i techniki jazdy. Co ważne, są jednocześnie czynnymi motocyklistami i pasjonatami dwóch kółek. Dzięki temu masz pewność, że za wszystkimi radami i wskazówkami stoi przede wszystkim praktyka. Zadaniem trenera jest również zadbanie o bezpieczeństwo oraz odpowiednie podstawy teoretyczne. Nasi instruktorzy uczą przede wszystkim techniki jazdy, która ma bezpośredni wpływ na Twoje bezpieczeństwo, a egzamin staje się wtedy tylko formalnością, co potwierdzają wysokie wyniki naszej zdawalności.

Szkolenie z techniki jazdy

Kursy prawa jazdy kat. AM – dla kogo? Co obejmują?

Kurs prawa jazdy AM to kategoria, która dopuszcza poruszanie się pojazdem mechanicznym osobom od 14. roku życia. Szkolenie możesz rozpocząć nawet trzy miesiące przed ukończeniem wymaganego wieku. Natomiast do egzaminu podejdziesz nawet miesiąc przed 14. urodzinami. Jeżeli chcesz szybko zakończyć kurs prawa jazdy AM oraz rozpocząć bezpieczną przygodę w ruchu drogowym, może Ci to zapewnić OSK Lipski.

Zajęcia praktyczne obejmują naukę jazdy motorowerem Romet Pony. Jeżeli zdecydujesz się na kurs prawa jazdy kat. AM w OSK Lipski, podstawimy ten pojazd na egzamin. Dzięki temu zyskasz możliwość zdawania egzaminu państwowego na sprzęcie, z którego korzystałeś podczas szkolenia.

Prawo jazdy otrzymasz po odbyciu szkolenia w wymiarze:

  • Minimum 5 godzin zajęć teoretycznych, w cenie kursu otrzymasz jednak aż 30 godzin szkolenia w cenie,
  • Minimum 5 godzin zajęć praktycznych – zaznaczamy jednak, że w naszym OSK oferujemy 10 godzin zajęć praktycznych mających na celu kompleksowe poszerzenie umiejętności. Podczas zajęć praktycznych skupiamy się także na ważnej technice jazdy, która zapewni Ci bezpieczeństwo na drodze.
  • Ukończenie kursu kat. AM w OSK Lipski daje Ci solidną bazę do nauki jazdy na większych motocyklach.

Kursy prawa jazdy kat. AM w dwóch odsłonach:

Kursant może przystąpić do szkolenia w dwóch formach:

  • podstawowej, czyli szkoleniu teoretycznym i praktycznym;
  • przyspieszonej, w ramach której przygotowuje się do egzaminu teoretycznego samodzielnie. Następnie zdaje egzamin wewnętrzny w OSK Lipski. Jeżeli jego wynik będzie pozytywny, może przystąpić do zajęć praktycznych.