Kurs kat. B dla osób niepełnosprawnych

Zapisz się
Kurs kat. B rozpoczyna się 29.05.2024 r.

Kursy na prawo jazdy dla osób niepełnosprawnych – OSK Lipski

Kurs prawa jazdy dla osób niepełnosprawnych to specjalna oferta, która uwzględnia indywidualne potrzeby kursantów. Zdajemy sobie sprawę z tego, że możliwość prowadzenia samochodów osobowych ułatwia codzienne funkcjonowanie. Dlatego w naszej ofercie uwzględniliśmy również kurs prawa jazdy dla osób niepełnosprawnych.

Kursy na prawo jazdy dla osób niepełnosprawnych – co obejmują, dla kogo są przeznaczone?

Kursy na prawo jazdy dla osób niepełnosprawnych umożliwiają poruszanie się samochodami spełniającymi kryteria obowiązujące w przypadku kat. B. Co ważne, istnieje również możliwość zajęć praktycznych na automacie. Nauka jazdy dla osób niepełnosprawnych rozpoczyna się w taki sam sposób jak dla pozostałych kursantów. Należy jednak zwrócić uwagę na drobną różnicę.

Oprócz zdjęcia, dokumentu potwierdzającego tożsamość oraz zgody rodziców, osoba niepełnosprawna musi dostarczyć również orzeczenie lekarza o przeciwwskazaniach do prowadzenia pojazdu. Takie zaświadczenie uwzględnia kody określające ograniczenia związane z kierowaniem samochodami. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapytaj nas o kursy na prawo jazdy dla osób niepełnosprawnych.