Łatwiej o uprawnienia? Gdzie na kurs na prawo jazdy automat Puławy?
Zapisy on-line Zaufane opinie

Łatwiej o uprawnienia kierowcy? Gdzie zapisać się na kurs na prawo jazdy automat w Puławach?

Kurs na prawo jazdy automat to oferta, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród kandydatów na kierowcę. Dlatego też zdecydowaliśmy się na wprowadzenie takiego szkolenia również w naszej szkole jazdy w Puławach.

Wiele osób wybiera prawko na automat, twierdząc, że w takim przypadku łatwiej o uprawnienia kierowcy. Czy ta teza ma odzwierciedlenie w rzeczywistości? Odpowiadają nasi eksperci!

 

Spis treści:

 

Łatwiej zdobyć prawko na automat?

Prawo jazdy B – automat jest dostępne w Polsce już od kilkunastu lat. Mimo to nie cieszyło się do tej pory tak dużym zainteresowaniem. Co zmieniło się w tym czasie na rynku motoryzacyjnym oraz nauki jazdy? Zacznijmy od statystyk. Do 2020 roku sprzedaż samochodów z automatyczną skrzynią biegów wzrosła aż trzykrotnie w porównaniu z 2017 rokiem. Coraz bardziej popularne w Europie stają się również samochody elektryczne, które są dostępne wyłącznie z automatyczną skrzynią biegów. 

Jak widać, coraz więcej osób skłania się ku automatycznych przekładniach. Z kolei to wpływa bezpośrednio na większą popularność, jaką cieszy się prawko na automat. Bardzo często zdarzało się jednak, że osoby zainteresowane uprawnieniami z kodem 78 musiały zrezygnować z tego pomysłu ze względu na brak dostępu do odpowiedniego szkolenia w okolicy.

W OSK Lipski podążamy za zmieniającymi się trendami oraz potrzebami naszych kursantów. Dlatego też wprowadziliśmy do naszej floty samochody z automatyczną skrzynią biegów. Dzięki temu kurs prawa jazdy – automat jest dostępny również w Puławach dla osób zainteresowanych szkoleniem w naszym OSK.

 

Kurs prawa jazdy automat

 

Czym różni się kurs na prawo jazdy automat w Puławach i manualną skrzynię biegów?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym różni się kurs na prawo jazdy automat w Puławach od tego na manualną skrzynię biegów. Każdy kursant ma obowiązek odbycia szkolenia teoretycznego w wymiarze 26 godzin (po 45 minut) oraz 4 godziny zajęć z pierwszej pomocy. Te kwestie pozostają bez zmian. Dodatkowo nadal musisz odbyć kurs praktyczny w wymiarze 30 godzin (po 60 minut) u boku instruktora. Mimo że pojawiły się głosy o planowanych zmianach dotyczących wymiaru czasu jazd szkoleniowych, przepisy nie zostały zmienione.

Kurs na prawo jazdy automat w Puławach od tego na manualną skrzynię biegów różni się jednak pod względem zakresu umiejętności oraz pojazdem szkoleniowym. Nie musisz obawiać się, że podczas ruszania z miejsca silnik zgaśnie. Automatyczna skrzynia biegów nie wymaga zmian biegów na wyższe i niższe. Ponadto hamowanie awaryjne i planowane nie spowoduje zgaśnięcia silnika. Nie musisz również wyczuć dźwigni sprzęgła, ponieważ po prostu go nie ma.

Dzięki temu podczas kursu na prawo jazdy automat w Puławach możesz bardziej skupić się a nauce prowadzenia samochodu, obserwacji drogi i analizy tego, co widzisz na drodze. Dodatkowo kurs na prawo jazdy automat w Puławach w OSK Lipski odbywa się na pojazdach szkoleniowych: Volkswagen UP-AUTOMAT oraz bardzo nowoczesnym, elektrycznym samochodzie Volkswagen ID3.  Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy do naszej floty elektryka Volkswagen ID3 z nowoczesnymi systemami bezpieczeństwa. Kursant otrzymuje możliwość wyboru samochodu, na którym chce się uczyć. 

 

Czy egzaminatorzy mają mniejsze wymagania w przypadku egzaminu na prawo jazdy B automat w Puławach?

Twierdzenie, że prawko na automat można zdobyć łatwiej niż na manualną skrzynię biegów przywodzi na myśl mniejsze wymagania egzaminatorów wobec kursantów. Musimy nie zgodzić się z tym mitem! Egzaminator oczekuje od kandydata takich samych umiejętności. Kursant wykonuje te same zadania, które obowiązują w przypadku egzaminu na prawo jazdy kat. B. Pojawiają się jednak pewne ułatwienia niezwiązane z osobą egzaminatora. Jakie?

  • Kandydat nie musi martwić się, że samochód zgaśnie podczas ruszania ze świateł, gwałtownego hamowania czy stoczy się ze wzniesienia.
  • Osoba zdająca może skupić się wyłącznie na jeździe. Nie musi myśleć o ciągłej zmianie biegów.
  • Kandydat na kierowcę zdaje egzamin na pojeździe szkoleniowym (co również jest możliwe w przypadku standardowych uprawnień kat. B)

Warto zaznaczyć, że to właśnie te czynności powodują największy stres i strach u osób zdających prawo jazdy.

 

Dowiedz się więcej o naszej ofercie: Kurs prawa jazdy automat w Puławach!

 

Ile kosztuje prawo jazdy na automat? Cena

Jedno z najczęstszych pytań, które pojawiają się wśród osób planujących zdobycie uprawnień kat. B, brzmi: ile kosztuje prawo jazdy na automat. Warto zaznaczyć, że ceny różnią się w zależności od OSK, które wybierze kursant. W naszej szkole zapłacisz za kurs  2 600 zł. Jeżeli chcesz zdawać egzamin na pojeździe elektrycznym i zdecydujesz się na kurs prawo jazdy na automat, cena wzrośnie do 2 800 zł. 

Jeżeli chcesz przyspieszyć szkolenie, udostępniamy również tryb eksternistyczny kursu na prawo jazdy na automat. Cena w takim przypadku wzrośnie o 250 zł. 

 

Ile trwa kurs prawa jazdy automat? Puławy

Należy podkreślić jeszcze raz, że kurs prawa jazdy automat obejmuje 30 godzin zajęć praktycznych oraz 30 godzin zajęć teoretycznych ze szkoleniem pierwszej pomocy. Wykłady trwają około 2,5 tygodnia. Z kolei na część praktyczną musisz poświęcić około 1,5 do 2 miesięcy. Masz jednak szansę na przyspieszenie tego procesu. 

Kurs prawa jazdy automat w Puławach możesz odbyć w trybie eksternistycznym. Pamiętaj jednak, że wybierając tę możliwość, musisz przygotować się samodzielnie do egzaminu państwowego z wiedzy. Następnie zajęcia praktyczne trwają około 3 tygodnie, ponieważ instruktor dopasowuje się do potrzeb kursanta. Jak jednak wspomnieliśmy, ta opcja wiąże się jednak z wyższych kosztem.

 

Nauka jazdy automat w OSK Lipski

Jeżeli interesuje Cię nauka jazdy – automat, odpowiednie szkolenie zrealizujesz w naszej szkole OSK Lipski. W ramach opłaty za szkolenie zapewniamy możliwość zdawania egzaminu na pojeździe szkoleniowym. Przygotujemy Cię do świadomej oraz bezpiecznej jazdy samochodem. Zrealizujesz kurs pod okiem najlepszych instruktorów w powiecie. Dodatkowo udostępniamy swoim kursantom możliwość odbycia zajęć na symulatorach, które pomogą w zrozumieniu, dlaczego przestrzeganie zasad bezpieczeństwa jest tak ważne!

Zanim zdecydujesz się na naukę jazdy w automacie, musisz jednak wiedzieć, że te uprawnienia wiążą się z pewnymi ograniczeniami. Na Twoim dokumencie prawa jazdy pojawi się kod “78”. Oznacza to, że będziesz mógł jeździć wyłącznie samochodami z automatyczną skrzynią biegów. 

Pamiętaj, że możesz w każdym momencie zrobić standardowe uprawnienia. Wystarczy zapisać się na egzamin na pojeździe ze skrzynią manualną – bez konieczności realizowania dodatkowego kursu. Jesteśmy jednak przekonani, że motoryzacja zmierza w tym kierunku, że za kilka lat wszyscy będziemy jeździć automatami. 

 

Sprawdź również informacje o ofercie: Kurs na prawo jazdy kat. B w Puławach!

 

Zapisz się