FAQ

FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania w OSK Lipski. Mamy dla Ciebie najważniejsze informacje!

Znajdź odpowiedź na swoje pytanie

Poniżej znajdziesz najczęściej zadawane pytania przez naszych kursantów. Zapoznaj się z nimi, zanim zdecydujesz się na kontakt z naszymi pracownikami!

Jak zapisać się na kurs?

Jeżeli chcesz rozpocząć kurs na prawo jazdy, musisz uzyskać numer PKK. Zapraszamy do kontaktu! Udzielimy Ci najważniejszych informacji i pomocy w założeniu PKK

Pokaż odpowiedź
Co to jest PKK?

PKK jest to skrót od nazwy PROFIL KANDYDATA NA KIEROWCĘ. To specjalny numer, który umożliwia rozpoczęcie szkolenia w wybranym OSK.

Pokaż odpowiedź
Jak uzyskać numer PKK?

Aby zdobyć numer PKK, musisz udać się do Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego właściwego dla Twojego miejsca zamieszkania i tam złożyć następujące dokumenty:

* wypełniony wniosek o wydanie profilu kandydata na kierowcę (otrzymasz go w OSK „LIPSKI” lub na miejscu w urzędzie)

* jedną wyraźną, aktualną i kolorową fotografię o wymiarze 3,5 x 4,5 cm

* orzeczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do kierowania pojazdem, wydane przez lekarza uprawnionego do badań kierowców (badania lekarskie możesz zrobić w OSK „LIPSKi” u lekarza z którym współpracujemy)

* zgoda rodziców lub opiekunów – dotyczy osób niepełnoletnich (gotowy druk dostaniecie państwo u nas w biurze)

* dowód osobisty lub paszport z poświadczeniem o zameldowaniu

Pokaż odpowiedź
Gdzie jest mój urząd?

Jeżeli jesteś z powiatu puławskiego, to PKK wyrobisz w Starostwie Powiatowym w Puławach al. Królewska 19. Wydział Komunikacji jest czynny poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek od 7.30 – 14.00, środa od 8.10 – 15.20, pokój 115.

Pokaż odpowiedź
Gdzie zrobić badanie lekarskie?

Badanie lekarskie można zrobić w naszej szkole u lekarza, z którym współpracujemy. Na spotkaniu organizacyjnym ustalamy wspólnie termin, kiedy lekarz nas odwiedzi w celu przeprowadzenia badania.

Pokaż odpowiedź
Jakie zdjęcie mam dostarczyć?

„Jedna wyraźna, aktualna i kolorowa fotografia o wymiarze 3,5 x 4,5 cm bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, profil na wprost”. Pod tym stwierdzeniem kryje się zdjęcie takie jak do paszportu i dowodu. Kiedy podasz taką informację, każdy fotograf będzie wiedział, jakie zdjęcie wykonać.

Pokaż odpowiedź
Mam PKK – co dalej?

Kiedy masz już nadany numer PKK, wejdź jeszcze raz na stronę OSK Lipski i wypełnij formularz kontaktowy lub skorzystaj z zaproszenia do biura w celu rozpoczęcia kursu. Przychodząc do biura na spotkanie organizacyjne, nie musisz mieć ze sobą numeru PKK.Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat zmian, zapraszamy do biura. Tam odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania i pomożemy założyć PKK.

Pokaż odpowiedź
Czy muszę mieć skończone 18 lat, żeby rozpocząć kurs?

Nie. Na kurs można zapisać się 3 miesiące przed ukończeniem 18 lat. Przykład: Osoby urodzone 15 kwietnia mogą zapisać się na kurs 15 stycznia. W takim przypadku będzie potrzebna zgoda rodzica lub opiekuna. Pamiętaj jednak, że dokument prawa jazdy otrzymasz dopiero po uzyskaniu pełnoletności.

Pokaż odpowiedź
Ile trwa kurs na prawo jazdy kat. "B"?

Część teoretyczna w naszej szkole trwa około 2,5 tygodnia. Pamiętaj, że u nas odbędziesz wszystkie 30 godzin lekcji wymaganych w ustawie. My nie skracamy zajęć!!! Czas trwania zajęć praktycznych zależy w dużej mierze od dyspozycyjności kursanta. Mamy uczestników szkolenia, którzy kończą jazdy w miesiąc, ale są też tacy, którzy jeżdżą trzy miesiące. To bardzo indywidualna i nieliniowa sytuacja, więc niczego nie gwarantujemy.Można zaryzykować stwierdzenie, że przeciętnie jazdy trwają 1,5 – 2 miesiące. Dla osób, którym zależy na czasie, organizujemy kursy przyspieszone. Wtedy jazdy mogą trwać nawet 3 tygodnie.

Pokaż odpowiedź
Dlaczego taka cena? W szkole "X" jest 50 zł taniej.

Nasza cena nie jest najwyższa ani najniższa. Szanujemy swoich instruktorów i godziwie ich wynagradzamy. Wprowadzamy nowoczesne rozwiązania do swojej oferty. Nie oszczędzamy na niczym. Stawiamy przede wszystkim na jakość. Nieustannie inwestujemy w rozwój naszych instruktorów.Wiele szkół decyduje się na namawianie kursantów do wykupienia dodatkowych godzin, by uzupełnić braki z powodu niższej ceny kursu. Może ta inna szkoła walczy o każdego kursanta ceną, bo nie świadczy usług na najwyższym poziomie? My stawiamy na niezawodność, wysoką jakość usług i efekty.Zapytaj w tańszej szkole o ofertę i porównaj ją z naszą. Kurs prawa jazdy jest inwestycją w siebie i przyszłość – tak jak kurs hiszpańskiego, pływania, tańca itp.Czy stać Cię na najtańszy kurs z wątpliwą jakością i konieczność wykupienia jazd doszkalających? Zastanów się nad tym. Jeżeli jesteś z innego powiatu, skontaktuj się z nami! Wspólnie znajdzie rozwiązanie i sobie z tym poradzimy.

Pokaż odpowiedź

    Formularz kontaktowy